קריאה ופענוח של הקשתית ולובן העין בעזרת אירידולוגיה: אבחון העין

בריאות העין זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבריאות העין!

מה יש לנו בכתבה?
אירידולוגיה: מה מסמנת הקשתית עלינו?
אירידולוגיה: מה מסמנת הקשתית עלינו?

אירידולוגיה היא שיטת אבחון שהעוסקים בה משתמשים בקריאה ובפענוח של הקשתית ולובן העין כדי להשליך על המצב הבריאותי של הנבדק. בעזרת האירידולוגיה ניתן ללמוד על מצבו הנפשי של האדם ועל מצבן של הרקמות השונות בגופו ובנוסף לכך על הנטיות הגנטיות שלו לטוב ולרע.

בימי קדם השיטה הייתה בשימוש לא עבור בני אדם כי אם עבור בעלי חיים. בעזרת אבחון של הקרנית היו שבטים מסוימים מסיקים מסקנות לגבי מצבן הבריאותי של חיות המשק כמו למשל כבשים, עזים וסוסים.

היה זה רק במאה ה-19 עת התחילו ליישם את השיטה העתיקה הזו גם על בני אדם. בתקופה הזו האירידולוגיה הייתה טכניקה שרק מספר רופאים משוגעים לדבר דגלו בשימוש בה אך כל זה השתנה בתחילת המאה העשרים עת נכנס לתמונה נטורופת בשם ד"ר ברנרד ג'נסן.

ואז הגיע ד"ר ג'נסן

ד"ר ברנרד ג'נסן היה הראשון שהקדיש למעשה את כל חייו לתורת האירידולוגיה. הוא גם היה הראשון שצייר את המפה האירידולוגית שבה הוא מיפה את כל האזורים על פני שתי הקרניות של האדם שבהם משתקפים כל איברי הגוף באשר הם. אין ספק שמאז שכתב את ספריו השיטה התפתחה והשתכללה אך הוא נחשב היום לאבי האירידיולוגיה המודרנית שכן ספריו היוו את הבסיס לכל אותם שכלולים שהגיעו במאה השנים הבאות.

היתרונות של האירידולוגיה

היעילות של טכניקה עתיקה זו באים לידי ביטוי בכך שבעזרתה ניתן לגלות בשלב מוקדם מאוד נוכחות של רעלים, היווצרות של דלקות באזורים שונים בגוף וקיום של חולשות מסוימות.

האבחון המוקדם מביא לכך שהמאבחן בשיטת האירידולוגיה מזהה שינוי ברקמות עוד לפני שהוא מתפרץ בדמות מחלה. על רגל אחת ניתן לומר שבעזרת האירידולוגיה ניתן לזהות חולי עוד לפני שהוא מתקיים וזמן רב לפני שנוצר נזק של ממש לרקמה מרקמות הגוף.

בעזרת האירידולוגיה ניתן גם לסמן ולאבחן חולשות מסוימות בין אם מדובר על חולשות נרכשות ובין אם מדובר על חולשות מולדות שעוברות בתורשה מדור לדור.

בנוסף לכך ניתן גם לזהות נקודות חוזק באדם כמו למשל עמידות בפני מחלות מסוימות ואף תכונות אופי מסוימות. לפי הדוגלים בשיטה זו – הכל כתוב בקרנית העין ורק צריך לדעת כיצד לקרוא את המידע. אחד היתרונות המובהקים של שיטה זו על פני מגוון טכניקות אבחון מתחום הרפואה המערבית הקונבנציונאלית הוא שמדובר על שיטת אבחון שמתייחסת בעת ובעונה אחת למצב הנפשי והפיזי של המטופל ולא מבצעת הפרדה גסה ביניהם.

הקשר בין הגוף לנפש לפי האירידולוגיה

לפי האירידולוגיה על ידי קריאה נכונה של הקשתית ניתן לראות את מצבם של האיברים שמדברים אלינו ושאנחנו לא נוטים להקשיב להם מספיק. הדיבור הוא דיבור רגשי וכאשר הוא לא מוצא מענה הדבר מתבטא בכאבים ובבעיות תפקוד של האיברים. על ידי האזנה לכל אותם איברים שמדברים אלינו ללא הרף ניתן גם ניתן למנוע את הכאב ואת החולי.

כך למשל לפי האירידולוגיה בעיות שונות שמופיעות במערכת העיכול הן בסך הכול ביטוי לקושי שלנו לעכל את החיים. עצירות יכולה להיות תסמין של עצירות רגשית, כאבים בשלד יכולים להעיד על קשיי הסתגלות וחוסר גמישות לשינויים באדם או בסביבה הקרובה החיצונית ועוד. ההבדל בין הרפואה המערבית לאירידולוגיה הוא שבעוד שמקור הכאבים בגב התחתון יהיה לפי הרפואה המערבית עקמת או פריצת דיסק למשל, לפי האירידולוגיה האבחנה יכולה להיות נוקשות כלפי שינויים.

לסיכום

ספרים רבים נכתבו על שיטת האירידולוגיה ולכן לא פשוט לסכם את כל הידע העצום שנצבר בתחום במאמר קצר אחד. בנקודה זו חשוב לציין כי חרף הפופולאריות של השיטה בשדה הרפואה האלטרנטיבית, הרי שנכון לכתיבת שורות אלה אין בנמצא די ספרות מחקרית שיש בכוחה להעיד על היתרונות ועל מידת התועלת שיש בשיטת אבחון זו.

סימני אזהרה לסרטן העין
המרכז לבריאות העין

המרכז לבריאות העין מתמחה במתן מידע בתחום בריאות העין, כל מה שרציתם לדעת על בריאות העין במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.